Správy a aktuality

RSS

Oleje DIVINOL

SPOLEČNOST ZELLER + GMELIN A ZNAČKA DIVONOL

Firma Zeller + Gmelin se již od svého založení v 1866 zabývá vývojem, výrobou a odbytem maziv. Oleje DIVINOL se podílely na mnoha významných úspěších již v počátcích dějin automobilových závodů. Například motorový olej DIVINOL „Speedy“ byl použit ve vozech značky Mercedes-Benz při vítězstvích v Grand Prix v Dieppe v roce 1908 i v závodech na Semeringu o rok později.

V této tradici firma Zeller + Gmelin se sídlem v Eislingenu pokračuje i nadále, neboť v závodních motorech jsou oleje permanentně vystaveny nejvyššímu namáhání a takto získané zkušenosti se využívají pro každodenní provoz sériových vozů. Maziva Divinol při vysokých otáčkách a extrémních teplotách dokazují svoji kvalitu a motorový olej, který se osvědčil v závodních automobilech dává každému řidiči jistotu správné volby.

Dnes se vysoce výkonná maziva DIVINOL, odzkoušená předními světovými producenty vozidel, používají v nejrůznějších oblastech. Současný výrobní sortiment společnosti Zeller + Gmelin zahrnuje více než 300 typových řad výrobků DIVINOL pro rozsáhlé oblasti použití – od průmyslu po motorismus, od stavebnictví až po zemědělství. Pro celou oblast automobilismu poskytuje výrobce rozsáhlý a plně aktuální program maziv a vyprofiloval se jako největší specialista na motorové a převodové oleje do všech typů silničních dopravních prostředků.

Ve vlastní výzkumné a vývojové laboratoři pro produkty DIVINOL pracuje denně 80 pracovníků na progresivních řešeních a inovacích. Tím je možno ještě cíleněji reagovat na problémy zákazníků a najít pro ně individuální řešení.

Kvalita výrobků je ověřena certifikáty ISO 9001:2000. Motorové oleje Divinol jsou schváleny předními výrobci automobilů.

Přesné obchodní jméno producenta a dodavatele olejů Divinol je Zeller+Gmelin GmbH & Co. KG

         

LIQUI MOLY - MS V HOKEJI

Výrobca olejov uzatvára svoju účasť v zimných športoch tejto sezóny zo zápasmi v ľadovom hokeji usporiadanými v Nemecku a Francúzsku.

Veľké finále pre rozsiahle pôsobenie značky LIQUI MOLY v zimných športoch. Nemecký špecialista na oleje je oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji 2017. Bude sa konať v máji v Nemecku a Francúzsku. "Majstrovstvá sveta je poslednou, veľkou medzinárodnou akciou v rámci zimných športov tejto sezóny. Pole účastníkov sa skladá z národov, ktoré pre nás predstavujú veľmi dôležité trhy, "povedal Peter Baumann, marketingový riaditeľ spoločnosti LIQUI MOLY.

Majstrovstiev sveta sa zúčastnia tímy všetkých severoeurópskych krajín a navyše ešte šesť mužstiev z východnej Európy a tiež Francúzsko, Taliansko a Švajčiarsko. "Rusko je náš zďaleka najväčší exportný trh a Severná Amerika je pre nás trhom, na ktorom chceme silne rásť a vidíme v ňom obrovský potenciál," dodal marketingový riaditeľ. A vo všetkých týchto krajinách je ľadový hokej veľmi populárny alebo národný šport.

Boje o titul, ktoré sa konali v Rusku v roku 2016, sledovalo na štadiónoch takmer 420 000 divákov. Televízne prenosy v 167 krajinách priniesli usporiadateľom sledovateľnosť takmer 1,3 miliárd televíznych divákov. Počas Majstrovstiev sveta 2010, ktoré sa naposledy konalo v Nemecku, prešlo bránami štadiónov takmer 550 000 návštevníkov.

Firemné logo LIQUI MOLY bude v oboch hokejových halách Majstrovstiev sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži umiestnené na mantineli za bránkou, teda v oblasti, ktorá je dôležitá pre zábery televíznych kamier, na všetkých oficiálnych tlačovinách a prezentačných stenách a aj v reklamných šotoch na štadiónových kockách .

Turnaj, ktorý sa koná od 5. do 21. mája v Nemecku a Francúzsku, rozširuje a zakončuje niekoľkomiliónový sponzorský balík spoločnosti LIQUI MOLY pre zimné športy. Doteraz zahŕňal medzinárodné zápasy v iných disciplínach v Európe, Severnej Amerike a Ázii. "Milióny divákov sa týmto spôsobom zoznámia so značkou LIQUI MOLY, čoho by sme naším pôsobením v motoristickom športe nedosiahli," doplnil Peter Baumann.

O spoločnosti LIQUI MOLY

LIQUI MOLY ponúka celosvetovo jedinečne široký sortiment chémie pre autá s približne 4 000 výrobkami: motorové oleje a aditíva, mazivá a pasty, spreje a autokozmetiku, lepiace a tesniace materiály. Spoločnosť LIQUI MOLY, založená v roku 1957, vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. V oblasti aditív je tu nespornou jednotkou na trhu a je stále znovu volená ako najlepšia značka olejov. Firma riadená majiteľom Ernstom Prostom predáva svoje produkty vo viac než 120 krajinách a v roku 2016 dosiahla obrat vo výške 489 miliónov eur.